Gümrükteki işleriniz için Gümrük Kurye Hizmetlerimiz
Şube: 0212-356 93 24 -  Şube: (216) 380 68 33

Gümrük motorlu kurye personellerini istediğiniz gümrüklere göndermek istediğiniz evrakları veya gümrüklerden aldırmak istediğiniz evrakları motorlu kurye veya araçlı gümrükte kurye hizmetimizden faydalanarak hem zamandan hem de paranızdan tasarruf edebilirsiniz. 7 gün 24 saat büyük kuryeler merkezi olarak gümrükten anlayan kurye hizmetimizi siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Gümrük işlerinden anlayan gümrük kuryeleri bulunmaktadır. Tüm gümrükteki kuryeler profesyoneldir ve gümrük işlerinizi en ince ayrıntısına kadar kargo gümrük işleri dahil olmak üzere yapmaktadırlar.

Motorlu Gümrük Kuryesi Hizmetlerimiz
Express gönderileriniz için motorlu gümrük kurye hizmetleri - Gümrük işleriniz için gümrük işlerinden anlayan motorlu kurye hizmetleri - Acil gümrükçü hızlı motorlu kurye temini hizmetleri - Ambarlı gümrük için hızlı kurye hizmetleri - Gümrük firmaları veya şirketleri için gümrük işlerinden anlayan motorlu olan kurye temini hizmeti - Ambarlı acil gümrük motor üstünde gezen kurye - Erenköy gümrükçü olan motorlu vaziyetteki kurye temini hizmetleri - Gebze gümrüğü için sürekli kurye temini hizmetleri - Halkalı gümrüğü acil kurye temini hizmetleri - Haydarpaşa gümrüğü takipli kurye teminleri - Atatürk havalimanı acil motorda gezen gümrükçü kuryeleri - Sabiha Gökçen havaalani acil motorlu şekilde olan gümrük kuryesi - Kocaeli - İzmit Gümrükleri için motorlu vaziyetteki kurye siparişleri - Gebze gümrüğü acil moto vale olan kuryeleri - Tuzla Gümrük kuryesi temini - motorlu yada yaya olarak - Karaköy Gümrükçü olan kuryesi temini - Yalova Gümrük motorlu veya araçlı kuryesi - Çerkezköy gümrük motorlu kurye ihtiyaçlarınıza anında çözüm üretiyoruz.

Gümrük kelimesinin Rumca'dan alınma olmayıp, Latince'de ticaret manasına gelen "Commercium" kelimesinden alınmış olduğu anlaşılmaktadır. Zira, gümrük resminin ticaret eşyasından alınan bir vergi olduğu gözönüne alındığında, kelimenin manaya uygunluğu ortaya çıktığından, bu adlandırmanın esasen daha uygun bulunduğu açıktır. Fransızlar gümrüğe derler. İtalyanca üstün olan kelimesinden alınmıştır ki, Venedik ve Cenova Cumhuriyetinin Birinci Hakimi'nin unvanı olan "Doge" adına, hazineye gelir temin etmek için, Venedik'te uygulamaya konulan verginin ismi olmuştur. Gümrük ve gümrük vergisi, muhtemelen tarihte birbirinden ayrı yaşayan toplumlar, şehir devletleri, devletler, imparatorluklar var olduğu sürece var idi. Gümrük, devletlerin egemenlik alanlarının bir ifade biçimi ve hazinelerinin önemli bir gelir kaynağı olmuştur. Ülkeler, topraklarına giren kişiler, ticari mallar ve her tür maddeleri ülkenin güvenliği, ekonomisi, hükümranlık, halkın sağlığı gibi faktörleri korumak ve vergi sağlamak amaçlarıyla sınırlarda denetlemeye tabi tutmuşlardır. Bugün de gümrük vergileri, devletin maliye kapsamında topladığı vergilerden sonra (belki başabaş) en büyük gelir kaynağı olabilmektedir. Gümrükçü olduğumuzu kanıtlamak için motor üstünde akrobasi yapmamız gerekiyorsa, kurye vasıflarımızla bunu çok rahat yapabiliriz.

Yorum ekle