Şile Kurye Hizmetleri İletişim

Şile motor şirketi politikasına dayalı ordinalyus düzeyinde önetim anlayışımızı yasaların Şile kurye hizmetleri iletişim içinde öngördüğü demokratik düzen içinde rekabet anlayışına uygun yöntemleri benimseyerek indirimli kuryecilik yönünden gelişmeyi ön planda tutup öncelik müşterilere aittir ilkesi ile çalışmalarına devam etmektedir. Fakat size öncelik tanısakta kuryelerin ölümüne sebep olacak kadarda hızlı yollamıyoruz. Bunu baştan söyleyelim. Bunları bilginize sunduktan sonra nişanlarımızı sürekli nokta vuruşlu tutarak kurye sektöründe verimlilik, kalite, iş ve çalışan güvenliği konularında standartları belirleyen örnek bir firma olmanın yanı sıra farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamaktadır.

Bu üstünlükleri açıklamamıza gerek varmı bilmiyorum ama yazsamda zaten okumayacaksınız. Örnek hizmetler üreterek toplumsal yaşama katkıda bulunan Şile sektöründe öncü bir binaya sahip olmayı her zaman düşlüyoruz. Müşterilerine her zamankinden fazla kaliteli hizmet sunabilmek adına her dair kendini yenileyerek yüksek teknolojiyi de yanında bulundurarak kaliteyi de beraberinde getirmektedir. Bunları yapabilecek kudretimiz mevcuttur.Bunları okumaktan bıktığınızı biliyorum ama başka yapacak bişey kalmadığından mecbur olarak hissediyorum kendimi diyerek, deneyimli ve hızlı kuryelerimizle, kurye ve dağıtım hizmetini en hızlı ve güvenli şekilde vermekteyiz. Şile içinde kaliteli, güvenilir kurye hizmetimiz ile müşteri memnuniyetini sağlamak en önemli amacımızdır. Bu nitelikler doğrultusunda amaç edindikten hemen sonra elbise fabrikasına kuryelerin giydiği su geçirmez elbiseleri yaptırmak pahalıya geldiysede vizyonumuzu oluşturmak için şart olmuştur. Müşterilerimizi gerektiği kadar mutlu etmek bizim görevimizdir. Müşteri politikası her geçen gün daha da öz verili çalışmalara doğru gitmektedir. Siz de bu yapılar arasında hizmet görmek isterseniz bizimle iletişimde bulunmanız yeterli olacaktır. aslında bakarsanız müşterilerimiz karşısında ağzımızla kuş tutsakta yaranamıyoruz. İstedikçe istiyorlar. Bazen biz bile şaşırıyoruz. Bizim işimiz sadece evrak taşımacılıktır. Yapılan kurye hizmetlerinde güven vermek birinci ilkemiz olarak benimsenmiştir.

Şile Kurye 7/24 Yaptıkları Aşağıdadır

  • Şile Motorlu Kurye Hizmeti
  • Şile Arabalı Kurye Hizmeti
  • 7 Gün 24 Saat Kurye Hizmeti
  • Cumartesi Pazar Günü Açık Kurye Hizmeti
  • Şile Evrak Gönderimi
  • Şile Ucuz Kurye Hizmeti
  • Şile Yaya Kurye Hizmeti
  • Tatil, Bayramda Açık Kurye Hizmeti
  • Şile Gece Kurye Hizmeti
  • Gidiş Dönüş Kurye Hizmeti


Şile Hakkında Detaylı Bilgiler


Yunanca metinlerde Hilea adıyla geçen kelime 19. yüzyıl başlarında tüm Karadenizi gezip anılarını yazan Trabzonlu Ermeni rahip Bıjışkyan'a göre Yunanca "dudaklar" kelimesiyle ilişkili olup, Özhan Öztürk'e göre Pontus Rumcasında Yunanca /H/ sesinin /Ş/ olarak telaffuzundan dolayı Şile olarak telaffuz edilmekteydi. Öztürk ayrıca yaşlı Plinius ile Ptolemaus'un notlarında andığı ve küçük gemilerin sığındığı bu koya dökülen Psilis deresinin Şile adının kaynağı olduğunu iddia etmiştir. Bu kaynağın neresi olduğunu bilmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Şile Hakkında Detaylı Bilgiler.

İlçede iskân etmek çok eskiye dayanır. Şile çevresinin tarih öncesinde (Cilalı Taş Devri) iskan edildiğini göstermektedir. Kefken ile Bulgaristan sınırı arasındaki Karadeniz sahil kesiminde yapılan tarih öncesine ilişkin çalışmalarda, çeşitli yerlerde Paleolitik çağın muhtelif bölümlerine ve özellikle Epi-Paleolitik döneme ait birçok konak yeri ve işlik saptanmıştır. Buluntu yerlerinin sayısındaki artıştan, buzul sonrası dönemde (yaklaşık M.Ö. 12000 ile 6000 arasında) Karadeniz kıyı şeridi üzerinde önemli bir nüfus yoğunluğunun olduğu açıkça bellidir. Nitekim İstanbul'un en eski buluntu yerleri arasında Şile'nin Ağva ve Sahilköy (Domalı) köyleri bulunmaktadır. Marmara kıyısında Ambarlı'yı da içine alan kıyı konak yerlerinden biri olan Sahilköy, aynı adı taşıyan koyun kuzeyindeki kumluğun batısındadır. Sahilköy'e ait yontma taş aletler, Göztepe ve Kazlar deresinin doğusuna rastlayan Dereağzı Tepesi üzerinde toplanmıştır. Ayrıca, ilçede o dönem insanının yaşamı için elverişli çok sayıda mağara bulunmaktadır. Bu mağaralarda kurye yaşarmı diye sormak bence çok aptalca olur. Ama bana bir defa söylemişlerdi bu soruyu. bende ona aptallaşma kuryeler mağara adamları değil demiştim.

Şile antik çağda iki defa istilaya uğramıştır. Birinci istila, eski Yunanlıların Pers seferinden geri dönüşlerinde komutanları Xenophon tarafından, ikincisi de kıyı şeridini takip ederek ilerleyen Roma komutanı Lucullus tarafından gerçekleştirilmiştir. Roma döneminin izleri hala Şile'de görülmektedir. Doğu Roma İmparatoru Diokletianus zamanında (284-305), İnkese, Sofular gibi Şile kurye mağaraları ilk inanan Hristiyanlar için tabii korunaklar olmuştur. Gürlek Mağarası Doğu Roma askerlerinin yakaladığı ilk inanan Hristiyanları hapsettikleri bir cezaevi gibi kullanılmıştır. Selçuklu Türkleri Kutalmışoğlu Süleyman Şah ile 1090 senesinde Şile'yi ele geçirdiler. 1097 senesinde ise 1. Haçlı orduları Şile'yi Selçuklulardan geri almıştır. Şile'nin geri alınması ancak Yıldırım Bayezid döneminde mümkün olmuştur. I. Dünya Savaşı sırasında Şile'nin Ano ve Kato Neohorion'da (aşağı ve Yukarı Yeniköy) yaşaya 7 bin Rum güvenlik gerekçesiyle Eskişehir'e sürülmüştür. 1. dünya Savaşı ssonrasında bölge silah ve askerden arındırılınca bölgeye dönebilen Rumlar ile Türkler çeteleşerek birbirleriyle mücedeleye girişmiştir. 12 Haziran 1920'de Yunan ordusu bölgeyi geçici olarak işgal etmişse de Ağustos ayından geri çekilmelerinin ardından Kuvvacılar tutukladıkları 115 Rum erkeğin birkaç tanesi hariç hepsini öldürmüş, düşmanla işbirliği yaptığı iddia edilen Hıristiyanların mallarına el koyulup, evleri yakılmış, bölgenin Rum aileleri İstanbul'a sığınmışlardır.

19. yy. Osmanlı kayıtlarına göre Şile kazası 1846'da Zaptiye Müşirliği'ne bağlıydı. 1876'da şile kazasının Dersaadet Şehremaneti'ne bağlandığı görülür. 1877 Devlet Salnamesinde ise Şile, Zaptiye Nezaretine bağlı Üsküdar Mutasarrıflığına bağlıdır. 1924'de bütün sancaklar (mutasarrafflık) vilayet yapıldığında Şile'nin Üsküdar'a bağlılığı devam etmiştir. 1926'da yapılan yeni düzenlemeyle Üsküdar kaza haline getirilip İstanbul vilayetine bağlanınca Şile kazası da Üsküdar'la aynı yapı içinde yer almıştır. Ayrıca Şile, Cumhuriyet'in kuruluşu ile oluşturulan ilk belediyelerden biridir. Bu belediye binası içinde eski çalıştığı kurye elemanlarından bir tanesinin arkadaşı bekçilik yapıyor.

Şile İlçesi Coğrafi Bilgileri
Rakımı 126 metre olan Şile'nin yüzölçümü 755 km²'dir. İlçenin yüzölçümünün %79'u orman, %10'u tarım alanı, %11'i diğer alanlardan oluşmaktadır. Hafif kıvrımlı küçük köy ve doğal plajların yer aldığı 60 km'lik sahil şeridine sahiptir. Göksu, Şile Kabakoz ve Yeşil Çay önemli akarsulardır. Müşteri odaklı hizmet anlayışı, firma çalışanlarımızın memnuniyeti, gelişmiş çağdaş ve modern kurye hizmetleri kullanmak , müşteri hizmetleri ve danışmanlık hizmetlerinin kusursuz olduğu bir vizyona sahip olmak. Tüm kuryelerimiz büyükşehir içinde olan Şile ilçesinin coğrafyası hakkında yazılı sınava sokulmuştur. Deniz sınırlarında olan Şile kurye takımından her zaman imza isteyebilirsiniz.

sahrayıcedit kurye için tıklayınız...

Yorum ekle