Derince Kurye

Modern yaşam kendi içinde özellikle büyük şehirlerde daha fazla olanakların sağlanmasını getirirken, beraberinde bir takım eksikliklerinde yaşanmasına neden oluyor. Yoğun trafik örneğinde olduğu gibi sosyal hayatı daha çok kendine ayırmak isteyen insanlar, iş ve özel hayatlarında zaman tasarrufu açısından alternatif çözümleri de arıyor…

Modern yaşam kendi içinde özellikle büyük şehirlerde daha fazla olanakların sağlanmasını getirirken, beraberinde bir takım eksikliklerinde yaşanmasına neden oluyor. Yoğun trafik örneğinde olduğu gibi sosyal hayatı daha çok kendine ayırmak isteyen insanlar, iş ve özel hayatlarında zaman tasarrufu açısından alternatif çözümleri de arıyor.

Bir örnekle anlatmak gerekirse; hızlı iletişim çağında olmamız nedeniyle evrak, posta, koli ve dosya gibi teslimatı acil gereken taşınırların aynı gün hatta aynı saat içinde ulaşım adresine teslimi gerekebiliyor. Bu gibi durumlarda hem bireyler hem de işletmeler açısından zaman kaybının yanı sıra emekten ve iş gücünden de zayi durumu ortaya çıkıyor. Bu türden zorlukların aşımı ise kurye hizmetleri ilemümkün oluyor.

Örnekle devam edecek olursak; İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna teslimat için harcanan süre normal trafik işleyişinde bile en az üç saat sürüyor. Oysa Kartal kurye aracılığıyla teslimatı yapılması gereken bir posta, maksimum doksan dakika içinde şehrin öbür uvunda adrese teslimatı gerçekleşiyor. Tekonolojik yenilik, hız ve yol ve trafik bilgisinde kalifiye personel katılımının bunda payı büyük elbette.

Kurye hizmetleri ile siz kaldığınız yerden çalışmanıza veya eğlencenize devam ederken, Anadolu yakasında Kartal örneğinde verdiğimiz gibi, teslimatınız en fazla doksan dakika içinde Şişli kurye noktasında işlemden çoktan geçmiş ve adresine teslim edilmiş oluyor.

Ülkemizde doksanlı yıllarda başlayan kurye hizmetleri, dünya genelinde de otuz yıllık bir geçmişe sahip. Bugün kurye ve kargoyu birbirine karıştıranlar olabilir; kurye, şehir içi hızlı teslimat olurken, kargo ise daha çok şehir dışı büyüklüğü değişken taşınırların teslimat alanını kapsıyor. Kurye hizmetleri ile dosya, evrak, belge, posta gibi dokümanların teslimatı olabileceği gibi moto kurye farkıyla da koli türevinde teslimatlarda hızlı ve güvenli bir şekilde yapılıyor.

Yol bilgisi, trafik kuralları ve sürücü yeteneğinin birleşmesinde kalifiye personel gereksinimi doğan bu sektörde aynı zamanda teknolojiden de somut ve güncel bir şekilde yararlanılıyor.